Bolt action

Moderator: baadc0de

Darkangel

Bolt action

Post by Darkangel » Sat Feb 16, 2019 11:58 pm

Oj... ce je se kaksen navdusenec nad wwII, bomo zaceli igrati tole igro!

Je 28mm igra ki je postavljena v drugo svetovno vojno...

A je kdo interesent... zaenkrat sva:

Jaz - nemci
Kip - anglezi
No expansion without equilibrium.
No conquest without control.

Pursue success in serenity.

And service to the tau'va.

KiP

Re: Bolt action

Post by KiP » Sun Feb 17, 2019 2:27 pm

Prijatelji, igra velja kot ena boljših nasploh! Rick Priestley je zadaj!
Igra je bila že enkrat prepoznana kot najboljša!
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

KiP

Post by KiP » Sun Feb 17, 2019 6:41 pm

Tale se mi dopade!

Battle report:

https://youtu.be/mM7RHQegyVE
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Mon Feb 18, 2019 6:19 pm

Kaj pa je razlika naprav FoW?

Darkangel

Post by Darkangel » Mon Feb 18, 2019 6:56 pm

FinaGlista wrote:
Mon Feb 18, 2019 6:19 pm
Glavna razlika je za zacetek skala... fow je 15mm pa bolt action 28mm... s tem da je podoben sistemom ki jih igramo vendar je bolj za igralce ki imajo radi tudi nareative!!! Mislim da ne mores zgresiti ce si umislis bolt action... lah ti jih jaz pobarvam heheheh

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Feb 19, 2019 10:52 am

Darkangel wrote:
Mon Feb 18, 2019 6:56 pm
FinaGlista wrote:
Glavna razlika je za zacetek skala... fow je 15mm pa bolt action 28mm... s tem da je podoben sistemom ki jih igramo vendar je bolj za igralce ki imajo radi tudi nareative!!! Mislim da ne mores zgresiti ce si umislis bolt action... lah ti jih jaz pobarvam heheheh
Malo verjetno, 3 sistemi so dovolj, prej bi se lotil kakega mini še ala BB, morda Guild Ball...

KiP

Post by KiP » Tue Feb 19, 2019 2:55 pm

FinaGlista wrote:
Tue Feb 19, 2019 10:52 am
Darkangel wrote:
FinaGlista wrote:
Malo verjetno, 3 sistemi so dovolj, prej bi se lotil kakega mini še ala BB, morda Guild Ball...
Saj to je razumljivo, vendar, ne me narobe razumet, ampak tale špil je res fer. Mislim, da te ne bi bolela glava in tudi brez obremenitve prideš igrat.

Darkangel

Post by Darkangel » Tue Feb 19, 2019 3:46 pm

KiP wrote:
Tue Feb 19, 2019 2:55 pm
FinaGlista wrote:
Tue Feb 19, 2019 10:52 am
Darkangel wrote:

Saj to je razumljivo, vendar, ne me narobe razumet, ampak tale špil je res fer. Mislim, da te ne bi bolela glava in tudi brez obremenitve prideš igrat.
komot nardimo tako, da s Kip-om zrihtava vojski za 1000 pik, za začetek, in pač odšpilava kakšno da se utečeva potem pa komot kak demo naredimo... se strinjam s Kipom da ma igra predvsem narrative vidik in je res cool... tut tole z vlečenjem kock izpade nakoncu kot prava bitka, v kateri najprej ena stran ima iniciativo potem pa druga... zadeva je ful luštna.... vojske pa tudi. sploh pa niso ogromen finančni zalogaj.. ker lahko praktično od povsod črpaš modelčke... tudi revelovi tanki pridejo v poštev dokler so v enaki skali.

KiP

Post by KiP » Tue Feb 19, 2019 3:59 pm

Darkangel wrote:
Tue Feb 19, 2019 3:46 pm
tut tole z vlečenjem kock izpade nakoncu kot prava bitka, v kateri najprej ena stran ima iniciativo potem pa druga...
Ja, dejansko ne moreš demolirat nobenega, ker enostavno ne veš kdaj boš na vrsti. No, proti koncu že, ko ostanejo samo še tvoje kocke v malhi! :lol:

No, resno, vsako potezo je potrebno dobro premisliti, ker lahko imaš ti najprej eno potezo z eno enoto, potem pa na primer nasprotnik tri zapovrstjo. Torej, moraš to v zakup vzet, razen če si YOLO igralec, kar pa bomo tudi tolerirali, saj so bili fantje po štirih letih res zmatrani in na psu z živci... ;)

Najbolj fino je to, da imaš možnost se odločiti, na primer ko vidiš en sočen cilj in si močnejši v streljanju/jurišu na tisti cilj (beri:enoto), pa lahko pričakuješ, da četudi to narediš, se bo definitivno slabo končalo s to tvojo enoto v naslednjih potezah, če jo ne boš zaščitil.. seveda, je še veliko faktorjev, ki pa so za oba enaki, ni prevelikih odstopanj... no ja, če greš z lopato na tank, potem veš kaj se ti zgodi, seveda, lahko zgodi ;) ...

se pa pozna, če so fantje veterani in/ali trmasti, potem je tudi glede "pin"-anja oz. morale, streljanje, itd., lažje, saj marsikaj te vrli in izkušeni borci ignorirajo... ni jih pa veliko...

FinaGlista

Post by FinaGlista » Tue Feb 19, 2019 5:53 pm

Sprobajta pa pridem pogledat, ceprav nisem nek ljubitelj zgodovinskih bitk, oz sem zelo samo ne na mizi, tam imam raje bolj odprte opcije.

Post Reply