HORUS HERESY 30k

Moderator: baadc0de

Post Reply
slomax

HORUS HERESY 30k

Post by slomax » Mon Jun 17, 2019 9:08 pm

1. KAJ JE 30k ?

Horus Heresy (30k) je zbirka knjig in miniaturs od Forge World, ki vam omogočajo igranje iger med galaksijsko državljansko vojno. Zgodba je postavljena 10.000 let pred dogodki 40k - v 31. tisočletju, zato ga imenujemo 30k.

Najbolje je, da pomislimo na 30k kot na širitev Warhammerja 40k. Osnovna pravila igre so v 7. izdaji . Precej so vsa osnovna pravila nedotaknjena in bodo znana vsakomur, ki je igrau 40k v 7. Izdaji. Razlike so v seznamih vojske, misijah in organizaciji sil. 30k ima svoj seznam vojaških seznamov, ki so uravnoteženi. Vsaka od knjig Forge World Horse Heresy doda še več enot in seznamov v igro, in ko vojska zraste v dostojno velikost, FW izda "Rdečo knjigo" celotne vojske - nekako kot Codex.

Vsaka knjiga H.H. vključuje tudi misije, ki jih je mogoče povezati v kampanje. Vsaka knjiga večinoma pripoveduje zgodbo o celotni kampanji. Organizacija sil je tudi veliko enostavnejša. Večina vojsk ima eno single Primary Detachment in lahko vključuje Lord of War in Allied Detachment. Formacij v 30k ni. Lord of War lahko predstavlja en model ali tude več in so omejene na 25% vseh pik vojske.

2. KAKE VOJSKE LAHKO IGRAŠ ???

☆☆☆ Legiones Astartes☆☆☆
I . Dark Angels
II. Emperor's Children
IV. Iron Warriors
V. White Scars
VI. Space Wolves
VII. Imperial Fists
VIII. Night Lords
IX. Blood Angels
X. Iron Hands
XII. World Eaters
XIII. Ultramarines
XIV. Death Guard
XV. Thousand sons
XVI. Sons of Horus
XVII. Word Bearers
XVIII. Salamanders
XIX.Raven Guard
XX. Alpha Legion
Non-standard Astartes forces:
*Shattered Legions - a mix od različnih legij
*Blackshields - renegad ali pirat Astartes brez Legije
*Knights Errant - posamezni agenti, ki jih je mogoče dodati sedanjim vojskam

☆☆☆Mechanicum☆☆☆
* Mechanicum Taghmata - bres posebnosti
* Legio Cybernetica - specializirani na robote
* Legio Reductor - specializirani na vozila in tanke

☆☆☆Questoris Knights☆☆☆
* So različni knighti

☆☆☆Imperial Army☆☆☆
* Solar Auxilia
* Imperialis Militia & Cults

☆☆☆Talons of the Emperor☆☆☆
*Elite forces from Terra: Adeptus Custodes in Sisters of Silence

☆☆☆Daemons☆☆☆
*Uporabiš 40k Codex: Daemons 7. Izdaje
* Daemons of the ruinstorm

3. ALI MORAM UPORABIT FW MODELE?
Samo če hočeš! FW ima celo vrsto miniatur, ki predstavljajo specialne enote in oklepne iz 31. tisočletja. Vendar pa je bilo veliko enot v rednem GW območju okoli Horusove herezije.
Najbol in malo bol redki oklepi so bili od Mk2, 3, 4, 5, 6 odvisno od katero obdobje in legije gledaš.
Oklep MK7 je bil pravkar uveden v času heresije, prav tako kot običajni "Indomitus" oklep Terminatorja, Legionov seznam pa vključuje redne dreadnoute "Castaferrum", Land Speeders, Drop Pods, Land Raiders in Rhinos. . . .

4. LAHKO UPORABLAM 40K XENOS ARMY V 30k?
Mogoče. 30k še ni (in morda nikoli) ne vključuje nobenih pravil za vojsk Xenos, in veliko stvari, kot so inkvizicija in Sisters of Battle niso obstajale v 31. tisočletju. Pravila so tako podobna, da boste verjetno dobro igrali Orks, Eldar ... v 30k listi ker pa so liste uravnoteženi za delo v različnih svetovih, je lahko ena stran malo preveč ali premalo močna. Na splošno ljudje priporočajo, da uporabite Age of Darkness za izdelavo vojske, namesto posebne 40k Formation,.. Detachmente.

5. KAJ RABIMDA DA ZAČNEM IGRATI??
* The Horus Heresy: Age of Darkness Rulebook
** Rdeča knjiga H.H. ki vsebuje vaš izbrano vojsko
*** Veljauni Heresy FAQ
**** In izbrano vojsko

Upam da sem za tiste keri so me kontaktirali za 30k lahko z tem pomago.

DR. Drill

Re: HORUS HERESY 30k

Post by DR. Drill » Mon Jun 17, 2019 9:16 pm

Kot sma se menla . Hvala se enkrat .
P.s. odločo sem se za Adeptus Custodes.

slomax

Post by slomax » Mon Jun 17, 2019 9:56 pm

DR. Drill wrote:
Mon Jun 17, 2019 9:16 pm
Kot sma se menla . Hvala se enkrat .
P.s. odločo sem se za Adeptus Custodes.
Nice.

Tenebris

Post by Tenebris » Mon Jun 17, 2019 10:44 pm

Jaz imam SoH.

Modeli so novi kaos od GW (kateri so totalka SoH HH style) in klasične enote XVI legije iz FW, Manjkata mi le Horus in Abby. Sem pa zelo zadovoljen da so naredili nove barve Lupercal Green in SoH Green da bo vse to lažje pobarvati.
Image

slomax

Post by slomax » Mon Jun 17, 2019 11:49 pm

Tenebris wrote:
Mon Jun 17, 2019 10:44 pm
Jaz imam SoH.

Modeli so novi kaos od GW (kateri so totalka SoH HH style) in klasične enote XVI legije iz FW, Manjkata mi le Horus in Abby. Sem pa zelo zadovoljen da so naredili nove barve Lupercal Green in SoH Green da bo vse to lažje pobarvati.
Ja se caos imajo vsi bol stari stil armorja. Ki se je iz HH. Če daš gor FW ramena in jih opremiš kot v 30k si zmago

DR. Drill

Post by DR. Drill » Wed Aug 07, 2019 11:59 pm

Post Reply