Mortal Gods

Moderator: baadc0de

RedDragon

Mortal Gods

Post by RedDragon » Mon Jun 24, 2019 10:53 pm

Zdravo,

Če koga zanima skirmish igra postavljena v antično Grčijo, potem toplo priporočam Mortal Gods by Footsore miniatures & games! Igra je ful zabavna za igrat, igra se na manjši mizi 3x3 feet in traja cca. 2 uri (pol ko osvojiš osnove). Sistem je zelo dinamičen, ker so alternativne aktivacije, kar je meni zelo všeč. Zgodovinsko je dogajanje postavljeno v čas peloponeške vojne, tako da sta glavna nasprotnika seveda Atene in Šparta, vendar se bo počasi dodajalo tudi druge grške polise in tudi sosednje nacije, kot recimo Perzijce, ki so jih pravkar spoilali na FB-ju. In jaz sem takoj pograbil priložnost in prebaziral nekaj svojih Perzijcev:

Image

Tole je malenkost čez 300 pik, kar je neka standardna velikost vojske za MG. Tako da figur ni treba prav veliko, par herojev in nekaj trojic navadnjakov in si že na konju. ;) Pozorni opazovalci bodo ugotovili, da so hopliti na drugačni, trikotni skupni bazi. To je zato, ker imajo sposobnost, da se še z dvema drugima bazama hoplitov združijo v falango! :)

Footsore so napovedali tudi razširitve za mythical battles in Trojansko vojno, tako da bo še zelo zanimivo. Kogar zanima, lahko najde več na official strani: https://footsoreminiatures.co.uk/collec ... ortal-gods, pa tudi FB skupina je zelo aktivna: https://www.facebook.com/groups/mortalgods/

Če bi kdo rad probal, naj kar pove! Imam tudi Grško vojsko, tako da z veseljem demonstriram špil. :)

lp
Primož
Wargaming Terrain and Accessories
www.systemagaming.com

KiP

Re: Mortal Gods

Post by KiP » Tue Jun 25, 2019 9:47 pm

Zanimivo, jaz bi seveda poskusil. Se slišiva! :D
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

- Captain-General Trajann Valoris

RedDragon

Post by RedDragon » Wed Jun 26, 2019 12:48 am

Velja!
www.systemagaming.com

novi

Post by novi » Tue Jul 02, 2019 11:39 am

jaz bi to enkrat probal Primož!

KiP

Post by KiP » Tue Jul 02, 2019 10:48 pm

Madonca, me srbi tale spartan lochos deal!! :D
The duty of the Emperor's defence does not end at the walls of the Imperial Palace.

novi

Post by novi » Thu Jul 04, 2019 10:35 am

Včeraj sva igrala in je ful zabavno! ... jaz sem tudi gledal tele špartance, samo če sta že ti Anže zainteresirana bom pa une pusije Atence ;) ...

KiP

Post by KiP » Thu Jul 04, 2019 10:22 pm

Ne, Grega, ti kar vzami, sej jaz bom po vsej verjetnosti počakal na Rimljane, ker jih po moje bodo sčasoma vnesli v špil. Imam toliko teh doma, da se kakec dela.... :D

RedDragon

Post by RedDragon » Sat Jul 06, 2019 6:02 pm

Bodo baje tudi Rimljani, Makedonci, Kartežani itd. Poleg tega bodo dali tudi dodatne suplemente za Mythic battles, Trojan war in mogoče še kaj. To bodo pa po moje dodatni starterji s posebnimi pravili, ne zgolj frakcije s svojimi karticami.

Gregi, vzami Atence, Špartanci so itak bedni ker majo sam tisto rdečo pa nezanimive ščitke s tistim narobe obrnjenim V-jem. Luzerji... :P
www.systemagaming.com

RedDragon

Post by RedDragon » Sun Jul 07, 2019 3:40 pm

Hiter report moje igre proti Maticu.

300 pik Perzijcev proti 300 pik Mercenary Greeks

Scenarij, ki sva ga igrala, se imenuje Hero Slayer. Objective je uničit več pik nasprotniku, kot jih nasprotnik tebi, ampak če ubiješ tudi komandanta, se ti vse pike podvojijo. Igra se 5 turnov.

Perzijcem je prvi in drugi krog zelo dobro kazalo, saj so z lokci kar pošteno nastreljali Grke. Vendar so potem proti sredini bitke Grki le dosegli Perzijski hrib in bitka se je začela počasi obračat v njihov prid. Levi flank so sicer zmagali Perzijski, vendar je ostal živ le Immortal heroj, ki je potem poskusil pomagat svojim kolegom na hribu, vendar zaman. Grški Lochagos (vodja) se je namreč odločil, da bo preveril, kako nesmrten res je tale Immortal in izkazalo se je, da ne dovolj. ;)

Na koncu je Perzijscem ostal le Padan (vodja), Grkom pa Lochagos in par hoplitov, peltastov in archerji, kar je bilo dovolj za Grško zmago.

Image
Image
Image
www.systemagaming.com

RedDragon

Post by RedDragon » Mon Jul 08, 2019 7:59 pm

Evo en zanimiv blog post od proizvajalca igre o tem, kam vse mislijo širit igro:

https://sculptingpaintingandgaming.com/ ... 3csg4JBILE
www.systemagaming.com

Post Reply