Samooskrba, prostoprintanje

Končani izdelki z ocenami in komentarji
blazo

Re: Samooskrba, prostoprintanje

Post by blazo » Fri Nov 15, 2019 3:34 pm

HighFood mi je prijazno naprintal nekaj stvari in me je odpihnilo, kako dobro zgledajo. :D
Detajli sicer niso primerni za 28mm figure, za teren pa so vrhunski.

Sem pa opazil naslednje (in to drži za filament printe):
- šmirglanje je problematično, ker se plastika ob trenju topi, namesto, da bi se abrazirala
- rezanje z olfo je skorajda nemogoče, tako trda je plastika
- žaganje z modelarsko žago ima iste težave kot šmirglanje, plastika se topi, če ne žagaš resnično počasi
- ravne površine imajo sledi potovanja glave in polnjenja površine, kar se bo poznalo pri drybrushu, če ne ugotovim kako to zbrusit (ali pa uporabit samonivelirni kit v spreju)

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Fri Nov 15, 2019 4:52 pm

Ja, PLA se mehča že pri 60 - ne puščaj ga v avtu!

Glede zadnje točke se mi zdi, da je dejansko prednost za drybrushanje. Vsaj po slikah z neta sodeč mi je všeč kako se barva prime na linije in naredi nekaj globine na ravni plošči. Washat, inkat in glejzat se pa res ne da :lol:

BTW: Svoj prvi printer pričakujem v ponedeljek
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.
- Tom Kirby, CEO of Games Workshop, 2014 Annual Report Preamble

blazo

Post by blazo » Tue Dec 03, 2019 2:00 pm

lord_blackfang wrote:
Fri Nov 15, 2019 4:52 pm
Kaj si nabavil in a si že kaj sprintal?
Božiček bo glihkar tle in je treba na pismo kaj napisat...

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Tue Dec 03, 2019 3:01 pm

blazo wrote:
Tue Dec 03, 2019 2:00 pm
lord_blackfang wrote:
Fri Nov 15, 2019 4:52 pm
Kaj si nabavil in a si že kaj sprintal?
Božiček bo glihkar tle in je treba na pismo kaj napisat...
Božiček je malo pozen, kitajci so imeli popuste 11.11., nabavil sem Anycubic Mega-S znižan na 200 eur iz Anycubic Official Store na Aliexpressu. Dostavljeno je bilo v 6 dneh iz Češke brez carine. Malo se še lovim pa čakam na nadomestno bazo, ki je bila skrivljena in ne morem printat velikih kosov.

Image
Our crops will wither, our children will die piteous deaths and the sun will be swept from the sky.

FinaGlista

Post by FinaGlista » Wed Dec 04, 2019 12:27 am

Dejasnko tole izgleda TOP.

blazo

Post by blazo » Wed Dec 04, 2019 11:24 am

lord_blackfang wrote:
Tue Dec 03, 2019 3:01 pm
, nabavil sem Anycubic Mega-S znižan na 200 eur iz Anycubic Official Store na Aliexpressu. Dostavljeno je bilo v 6 dneh iz Češke brez carine. Malo se še lovim pa čakam na nadomestno bazo, ki je bila skrivljena in ne morem printat velikih kosov.
O, hudo. To pa je dobra cena!

Dajte mi povedat, kako je s temi bazami. Berem namreč, da imajo ljudje največ problemov ravno z njimi. Niveliranje, zvitost, neprijemanje plastike nanje, ...
Je to res tak problem?

lord_blackfang

Post by lord_blackfang » Thu Dec 05, 2019 3:54 am

blazo wrote:
Wed Dec 04, 2019 11:24 am
lord_blackfang wrote:
Tue Dec 03, 2019 3:01 pm
, nabavil sem Anycubic Mega-S znižan na 200 eur iz Anycubic Official Store na Aliexpressu. Dostavljeno je bilo v 6 dneh iz Češke brez carine. Malo se še lovim pa čakam na nadomestno bazo, ki je bila skrivljena in ne morem printat velikih kosov.
O, hudo. To pa je dobra cena!

Dajte mi povedat, kako je s temi bazami. Berem namreč, da imajo ljudje največ problemov ravno z njimi. Niveliranje, zvitost, neprijemanje plastike nanje, ...
Je to res tak problem?
Plast nanosa je debela 0.1mm ali še manj, zato je kritično, da je plata čisto ploh po vsej površini, sicer se prva plast ne prime in potem dobiš samo sračje gnezdo, ki pleše pod šobo. Anycubic sicer nima problema z odstopanjem printov, ker imajo pakt s hudičem za neko posebno steklo, ki vroče drži plastiko, da jo prej zlomiš kot dvigneš, na koncu printa pa sama odstopi.

Rozy

Post by Rozy » Sun Dec 22, 2019 11:22 pm

Živjo, a bi se splačalo tiskat baze za večje modele? Oziroma ali ke že kdo poskusil? Rabil bi namreč baze za demone in wardogs. Fi 8cm in fi 10 cm.
Lp

HighFood

Post by HighFood » Sun Jan 05, 2020 9:47 pm

Živijo.

Po dolgem službenem prisilnem premoru sem malo pogledal spet v topic pa na forum :)

Ne bom quotal, ampak bom kr odgovarjal:

Glede brušenja, je fino da maš čimbolj fini brusni papir, koristno je tudi, da najprej šprickitaš pa pol gladiš.

Glede podlage (baze?) oz. bolj pravilno mize - prisegam na steklo. Vedno je ravno, ob uporabi hairspraya se vse drži, pa lepo se ga ščisti.

@blackfang:
PLast nanosa se za prvi layer v 95% nastavi na 0.2mm, nikoli še nisem začel z 0.1mm first layer.

@rozy:
Ja, delal sem baze za stegadone in podobno. Vse se da. Če rabiš navadne kroge, pa ne rabijo biti reliefne (kamni, dreve etc), je morda celo enostavneje in ceneje če ti jih vrežem na laserju iz 4mm vezane plošče. Lahko tudi kaki relief vgravirava not.

Če kupujete printerje, na amazonu se da dobit kitajce za 70-120€, geetech A10, refurbished. (za teren) Za figurce pa priporočam elegoo mars, za 240)

Post Reply